25 Temmuz 2014 Cuma

12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 10


Vallahi de Billahi de bel 65!!!!!!
Ohhhhhh yandaaannnn... Oh ohhh oh ohhhhh...
Altmışşşşşşş, altmışşşş, altmışşşşş (70, 80'le devam ediyor ya göbek atma durum hali, o bana öyle devam etmiyor işte! :-DDDDDD) 
Ohhhhhhh yandaaannn. Hop hopppp...
Annnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammm.. Geç kaldım!!!! Fırla!

Kahvaltı: 1 muz, 1 yeşil elma

Öğlen: SushiCoooooooooo.. 
Ama elbette suşi değil hiçbir zaman Bikini'nin tercihi! 
Yalana bak! Onca yıl sen değildin sanki, 64 parçalı eve siparişleri veren, limitsiz günler peşinde koşturan! Amanın, 3 gün boyunca şişik dolaşıyordum ya, pirinç, soya sos ve şarap buluşmalarında!

Önden Tom Yam (Acılı Ekşili Karides Çorbası):
Ve Tatlı Ekşi Soslu Somon:
Sonra bir işe daldım ki, yine.. Teeeeee 23:00'e geliyordu eve girdiğimde.. Ama nasıl nasıl yorgunum. Yemin ki bitik haldeyim. Kafa yorgunluğu doruk noktaya ulaşınca, beden de ne isteyeceğini şaşırıyor! Gece gece 2 %100 tam buğday ekmeği attım kızartma makinasına. Üzerine şöyle içesine çekecek şekilde Gerçek Trabzon Köy Tereyağı (Ayy kuzum yaaaa.. Bizim ofisin temizlik işlerini yapan Canım ile bir sohbette "Offf Karadeniz Köy havası" içini geçirmem ile, Sümene Dirlik'ten bana anneciğinin yaptığı mis tereyağından getirir her seferinde. Ben "olmaz kuzum" desem de, yok illa ki...). Zeytinler bir de yanında!

Zeytinler en şahane atıştırma, gecenin kaçı olursa olsun da, ahh yannda da yeşillik seçeydin ya! Ehhh kafa feci yorgun bir kere, karbonhidrata saldırası var!

Yatmadan bir dilim daha mı gitti ne????!!!
23 Temmuz 2014 Çarşamba

12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 9


Tartılmadım da ölçülmedim de. Dünkü o buğday poğaçalar şişkinlik ve hantallık yaptı. Yaw biraz daha yesem, modu da düşürür, depresyona sokar alimallah. Yoğun, stres dolu iş hayatlı hafta içlerinde kesinlikle uzak durmak lazım! Hafta sonları kahvaltısında pek bir şey olmuyor. Kafa rahat ya, yediklerin bile rahatça hazmediliyor.

Bu sabah limonlu suyum için akşamdan hazırlık süper oldu. HSN FORMULA vitaminimi ve RESVERATROL destekli TRIPLE FISH OIL'umu da içtim.

Sabah favori yogamdan sonra, şu yanları yok eden rutini ekledim.
Bu arada, farkettim ki, side plank'larda çok daha rahatım. Akşama ben yine side'lar çalışırım.

09:00 Kahvaltı: 1 muz, kirazlar ve yeşil elma.

Akşam yemeği aynı.

Yine deli toplantılar halinde geçen bugünü tam buğday poğaçaya bırakmak istemeyen ben, kıvrak, bir o kadar kararlı, belki biraz otoriter ve aslan burcunun verdiği muhteşem lider (biz ona "lead"-er deriz) gücü ve yönlendiren iş kimliğimle "Hadi yemekte devam edelim!" ile attım hepimizi Carluccio's'a.

Dünün hırsını nasıl çıkarmak istediysem:

Gamberoni Alla Griglia (Hafif sarımsak ile sotelenmiş ızgara karides ve yanında körpe roka yaprakları) e (ve) Insalata Verde (körpe roka, marul ve parmesan)Ahhh be, toplandı durum halinde olmasaydık, nasıl da hüpletirdim rahat rahat sizi, Vedat Milor misali.

Yanında da şöyle bir Fino Sherry olacaktı ki; Mamma Mia!

22:00'de anca geldim eve. Hızla yarın giyeceklerimi ve ardından 3:00 dakikalık plak'ımı, kolay olmadı, yaptım!

Varyasyonlar da tamam. Ama bu sefer, gerçekten de tamam! Zira 10 saniye de olsa Tree Pose şeklini almış Side Plank'ı başardımmmmmmmm!
Ollllleeeeeyyyyyyyyyyyyyy...21 Temmuz 2014 Pazartesi

12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 8


Kilo: 53,9
Bel: 66

Cumartesi gecesi dağıtması, böyle şahane bir pazarla toparlanır. Da, buna pek güvenmesem iyi olur. Şu kendi, diyet yapan kız sözünü hatırla: "Kutlamaları abartanın belini yağ bağlar!"

Dünden beri aklımda, gece pek uyuyamadım. Şu hormon tedavisine başlasam mı? Başlamasam mı? Ne çok yan etkisi var anam bu Trisequens'in. Kafam çok karışık.

Neyse, bırak şimdi. Önce şu belin 66'da kalışını bir kutla bakalım. Bence sen rekorlara bile koşarsın, diyeyim.

Kafa dalgın tabi, ne limonlu su ne de destekler içildi. Gerçi ben yatarken başıma İngiliz Karbonatlı su şişemi aldığımdan, sabah uyanır uyanmaz, bolcana Alkali ile yeniden suya şahanesiyle doyuruyorum bedeni.

Gelsin en favori, her bir duruşta 30'ar saniyeli, sabah yogam.
Güzellik bakımlarını da unuttuk galiba. Yok yok bu dalgınlık iyi değil.

09:00 2 Muz

Sonra bir toplantıya girdim ki, öğle yemeği falan oldu hikaye. Sadece 15 dakikam var, bir sonraki toplantıya yetişmek için. Keşke şu anda yanımda 100% Çavdarlı Wasa'lar olaydı. Da yok işte. En yakında Caffe Nero var. Kap gel 3 tane Tam Buğdaylı Poğaça. Gerçi Tam Buğdaylı demek 100% Tam Buğday Unundan yapılmış demek değil ya. Aman neyse, çok acıktım. Başka şeylere saldırmadan götürmece.
Başlayacağım ama yine #BeyazYakalı isyanlarıma: Bu toplantılar neden hep oturarak yapılır? Ayakta, hareket halinde, spor yaparken, yahu en kötü, yürürken toplantı olmuyor mu yani? Onca saat oturuyoruz. Kimse şişmiyor mu? Tek totosunun büyüdüğünü hisseden ben miyim? 
Adımlar yattı bugün anlayacağın.

Allah'tan arada 18:00 civarı çıktım da, Whey Protein Shake'imi Yeşillik Tozu Tablet eşliğinde lüplettim.
Geç de gelsem, plank'ıma şahanesiyle geçtim. 2:30 dakika.

Peşi sıra Gün 1 duruşları... Gün 4'deki Side Plank with Tree Pose'u bile denendi. Hooooppp, totonun üstüne... Düşüp durdum. Düştükçe de gülme tuttu. Ayyy bu yoga çok eğlenceli. :-)))))))

Yapmışken, Shoulderstand ve Fish Pose duruşlarını da yapayım.

Şimdi kendime Organik Relax çayımdan demleyeyim. Melisa, muhteşem kokusuyla, tüm eve huzur getiriyor. Misler gibi uyunur vallahi.
Dur bakalım! Nereye? Başlarım senin dalgınlığına! Önceeeee, güzellik bakımlarına, sonra uykuya!
Marş marş!
20 Temmuz 2014 Pazar

"12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 7


Elbette tartıdan uzak duruyoruz. Dün gecenin kabahati büyük. E ama bile bile lades, kızacak bir şey yok!

Bugün valiz toplamaya yavaş yavaş başlama günü. Zira, hafta içi çok işim var ve ben nedense valiz toplama konusunda pek zorlanıyorum. Her şeyleri yanımda taşıyasım var. Sırf bu yüzden California'ya master'a gidemedim.

Sabah uyanınca, gerçi çoktan 11:00 olmuş: 2 muz, kiraz ve 1 yeşil elma.

13:00 Şahanesiyle hafta sonu kahvaltısı:"Amanın yumurtaya doyamıyorum hafta içi! Hiç yemiyorum!" şeklinde 17:00 akşam yemeği:

Valiz derken, tüm bikinilerimi döktüm ortaya, "görmemişin" hesabı. :-DZara'dan aldığım 36 beden Kot Şort'umu yeniden deneyeyim. Kot şort aşkım çok büyük malum. ;-)Plank'ımızı da varyasyonları ile yapalım:Ardından, İncelten Bakımlarımı yapıp, İncelten Güzellik Uykuma dalayım... ;-)
19 Temmuz 2014 Cumartesi

"12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 6


Alarmsız uyanmak gibisi yok! Seviyorum seni Cumartesi!Bakayım, uykunun inceltici gücüne:Yupppppiiiiiiiiiiiiiiiiii...Derken bir şimşek takibindeki gök gürültüsüyle, koştum cama. O nasıl bir yağmur. Amanın, göğün yere inesi var neredeyse. Tırstım yemin ki!10 dakika içinde göle dönüştü her yer.
E çıkmamız lazım! Doktor ve ultrason randevum var.

Ne giyilir ki şimdi. Tamam buldum. Kış, hatta kar botum neredeydi?Allah'ım gidiyoruz da, bir de bana sor nasılı? Sel camlara vurdu! Silecekler son hızda yetişmiyor.Neyse, her şey aynı. Yeni bir şey yok! Daha kötü bir şey de yok! Kaldığımız yerden devam.

Öğlen 14:00 olmuş, çok acıktım.

Mado'nun Köy Kahvaltısı ile Pastrımalı, Sucuklu Omleti (patates kızartmasız ve bol yeşillik ile) kapıştıralım. "Zeytinyağı alabilir miyim, lütfen!"
Yanlız, bir eleştirim olacak. Gerçek Köy Kahvaltısı sunuyorsun, amma ve lakin yanına Köy Ekmeği eklemiyorsun. Tamam ben yemiyorum ekmek ama, yakışırdı yani.


Yağmur durdu biraz. Kahve keyfi için inilir boğaza. Şöyle Rumeli Hisarı'na karşı bir sade.
Deniz'den içime çektiğim iyot bir iyi geldi ki! Ohhhh misssss...Belli ki yürüyüş yapamayacağız. Yağmur yeniden başladı. Mecburen eve.

Plank'ıma koyulayım: Bugün 2:30 dakika.Murat'a gideyim şimdi hemen. Kuaföre yani. Akşama ancak hazırlanırım. Sasha'nın doğum günü var. Kendisi, şu tür hareketler yapan, dünya tatlısı çılgın Biriciğim'dir.
Ben kaçar!


"12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 5


Kilo: 54,6 Ollleyyyyyy.. Sabrın sonu ile kırılır şu 55 eşiği. 

Amanın geç kaldım. Koş!

Limonlu su da, destekler de kaldı. Hatta kahvaltımı da unutmuşum.

Bugün Cuma! Öğlen yapayım bir keyif uzun uzun.
14:15 Midpoint'ta Akdeniz yeşillikleri üzerine somon füme, ılık kalamar, karides, ahtapot, zeytin, biber, kırmızı soğan, kapari çiçeği ve bolundan shrimp soslu Deniz Ürünleri Salatası. "Mısır olmasın lütfen!".
Yanına Midpoint Life'tan Emir-Narince-Semilion.O çalıların arasında saklanmış Minik de kim? Hello Kitty! Sana da biraz süt isteyelim mi? İster misin? Tamam o halde!

Bana da bir Double Espresso. Kafeinsiz.
İş çıkışı biraz Bikini bakayım artık ben. 

Zeki Triko hala aynı mantık. Alt üst ayrı satmadığı sürece şahane modelleri de olsa, benim bedende iş yapmaz. 

Calzedonia'nın taytlarının hastasıyız. Geçen yaz Bikinileri şahaneydi de, bu yaz kesimlerini pek beğenmedim. Ya da o kesimler beni beğenmedi. Olmadı yani.

Zara'ya illa ki uğranacak. İçerisi savaş alanı. Kapanın elinde kalıyor ne varsa. Amanın bayıldım, bu kot şorta. Her şeylerden alasım var. Gözüm döndü. Vallahi, Bikini de buldum.

Oysho'ya da uğrayalım. Bikini kesimleri bir harika!Ohhh, alışveriş yorgunluğu gibisi yok! Bir Latte'yi hakettim.
Ata ata sadece 4,843 adım mı atmışım yaw! Ama giy çıkar ile yeterli aktif olma durum vaziyetini hallettik bence! Bugün bu kadar yeter!

Plank'ta da dinlenmece günü olsun bugün. Bedeni iyice bir dinlendireyim. Hafta içleri bir türlü yapamadığım, en iyi egzersiz olan 8,5 saatlik uykuya vereyim kendimi!

24:00 olmadan yallah uykuya!
Gece rüyalarımda sahil ile bütünleşeyim. Sahilde Yapılacak Hareketlerden #18 gelsin.18 Temmuz 2014 Cuma

"12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 4


Kilo: 55,2 Yahuuuu, nereden çıktı bu +200 gram! Deli mi ne?
Hepsi ikizlerin suçu! Vallahi bak, en az birer kilo fazla çekiyorlar! ;-)

Bel: 67... 67... 67... Ohhh yandannnnnnn..."Severim seni" ile fırçalı bakımlı masajlar! ;-)

Limonlu suyum ve GNC desteklerim.

Yoga da gelsin!

08:45 Kahvaltı:


Şu Sultandağı kirazının güzelliğine bir bak!
Arkada da Sassy! ;-)


Metrocity'deki "Küçük Ev" şahane bir yer. Neyi nasıl istersen öyle hazırlıyorlar. "Hemen!" ;-)
Ev yemekleri bir leziz de dönerini özledim bugün. Yanına istedim salata:
Sonra işe bir dalmaca, 22:30'da vardım eve.

Plank, her türlü yapılır: 2:00 dakika!

Peşi sıra gelir dünün tüm hareketleri... ;-)

Doyamıyorum şu Side Plank olayına. Vallahi türlü durumlarına gireşeceğim:

Side Plank with Tree Pose


Adımlar: 6,040

"12 günde Bikini'li Tatile Hazırım!" Gün 3


Kilo: 55
Olllleyyyy 2 günde -600 gram.

Beli aynı görünce, diğer gözüm açılmadan dayadım at kılı fırçalı masajı.

Eh, baya bir zorlayacağa benzer bu yeni hormonal durum. Beden de şaşkın; benim gibi korkuyor o da anlaşılan. Bildiği en iyi şeyi yapıyor, yaşam kaynağı organlarının çevresini yağ ile koruyarak. Ona, "Yok bir şey tatlım, doğal bunlar!" demek lazım da...

E ya, ben şu GNC desteklerimi de almadım dün hiç. CLA'yı bu ara düzenli alayım.

Bir de Sassy Su'ya ihtiyacım var, da Taze Zencefil'e kıtlık mı girdi ne? Ne zamandır ne Migros ne de Macro Center da yoklar. Ben bir şekilde İstinyePark'a kaçayım öğlen. İstinye Manavı'nda vardır illa.

Sabah Yogası dün gibi.

Limonlu su eşliğinde Acetyl-L-Carnitine alpha-Lipoic Acid, Triple Strenght Fish Oil +Resveratrol ve HSN formula.

08:40 2 Olgunlaşmış Muz

12:30 İstinyePark Masa'da eksik etmedikleri Himalaya Tuz ile Antrikot Külbastı ve yanına istenen yeşil salata.
Ve minik serçelere bırakılan ekmek sepeti.
Ofise dönelim. Saat 16:00'daki toplantıma hazırlanayım. Ama önce İstinye Manavı'na.

Oh be, Taze Zencefil:O Sultandağı kirazı değil mi?! "Bir kilo saralım lütfen!" ;-)


17:30 Toplantı halinde iç ses: 
"Bu toplantı daha uzun sürer. Kaldık mı yine trafiğe?! Ama daha adımlarımı tamamlayacağım ve yogam var. Yazımı da yazmam gerek!
Yaz da geldi, hafiflemedi işler. Aksine lansmandır, mağaza açılışlarıdır.. Nefes alamadık bir türlü! Nefes demişken, vallahi bazen çok zorluyor bu ikizlerin olağanüstü şişkin halleri. Verdikleri rahatsızlık bazen ağlatır derecede. Mamografi bu yüzden yetmedi, "parankimi fibroglanduler elemanlardan ileri derecede yoğundur", ultrason da gerekiyormuş. Offf, Cumartesiye randevu alayım da, başlayayım şu hormon tedavisine! Hayat böyle geçmez!
Yaw bu arada, ben toplantıyı da şahanesiyle yürütüyorum, kendimle de sohbeti kesmiyorum, nasıl oluyor bu? Erdim ben galiba? Ya da kafa toptan koptu, hayırlısı...
Amanınnnnnnn, o masadakiler de neeeeee? Bunları kim getirdi? Yoksa, yoksa.. Evet, eminim! Bunlar Yummy Cupcake! Allah'ım sana geliyorummmmm!
Şu en öndeki, Original red velvet!!!
Çözüm önerileri için mikrofonu karşıya bırakıyorum ve hepsini götürüyorum!
Aman Tanrımmmmmm mmmmmmmmmm..."


Eve gelmem oldu 21:13. Bir gram halim yok! Azıcık oturayım! Yok oturmayayım! Gözümü kapatayım, plank'a geçeyim. Sahillerdeyim. 2:00 dakika üzerine Gün 1 sıralaması!


İkizlerin şişkinliği bacaklara kadar indi! Bu şişkinlikten kurtulmanın en şahane yolu Shoulderstand 'de durayım az biraz.Selüliti bırak, varisleri bile yok eder; hormonları da dengeler; kalsiyum sentezine iyi gelir; cilt kırışıklıklarını dahi siler! Ohhhh, Shoulderstand 'lerin daim olsun kuzu!


Yapmışken, görünüş itibari ile, pek bir garip olan, amma ve lakin, geleneksel yoga öğretilerinde, "her türlü hastalığı yok eden" olarak geçen, Fish Pose 'da da durayım. En basit hali ile:
Ben bu duruşu biraz geliştireyim. Baksana millet neler yapıyor:
Duşlar, bakımlar. Toplam adımlar: 6,892


Sassy'miz de yarına hazır!İyi geceler...Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...