30 Kasım 2014 Pazar

Günde 3 litre Su ile 10 yaş Gençlik: Hafta 1


Çok şükür, WC yollarını kazasız belasız atlattık! 
Aman bir de soğuklar bastırdı ya, su ile birleşince, şekillerden şekiller beğen yani.

Suyu coşkuyla içerken şahane de...
Sonrasını da düşünmek lazım geliyor hani.
Hele trafikteysen; "Aman Allah'ım!". Etmediğim dua kalmadı; bir de sövmelerim:

Her şey 1950'lerde kent içi ulaşımın motorlu araçlara yönlendirilmesiyle başlamıştır, kanaatimce. "Oto"mobil zihniyeti ve politikasıdır, güzelim şehri bu hale getiren.

İETT denince akıllara sadece "oto"büs gelir. Onun 1871'de kurulan, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri olduğunu İstanbullular bile bilmez. Bilinsin istenmez! Tramvaylar o dönem kapanmıştır! Oysa, Tünel, Londra metrosundan sonra Avrupa'nın ikinci, Atlantic Avenue Tunnel'den sonra da dünyanın üçüncü en eski metrosu olarak 1874'te hizmete başlamıştır. Ama biz, 1952'de Fransızların Mecidiyeköy-Taksim-Beyazıt arasında on iki istasyonlu metro önerisine kulak bile asmayız. O zaman nüfus sadece 1 milyondur. İstanbul’un taşının toprağının altın olmasının ilanı, köyden kente göç, "oto"yol yapma tutkusu ile İstanbul’un bir hafriyat kentine dönüşmesi, kazılardan çıkan malzemenin şehrin sahiline dolgu malzemesi olması… aynı tarihlere denk gelir. 

Memlekette tarım da biter, İstanbul da! Ne köy kalır, ne de kasaba! Herkesler kentli yollarında!


Politikanın başarısı olarak, İstanbul nüfüsu 1970'lerde 2 milyonu geçer. İkinci bir metro güzergah önerisi Ruslardan gelir; Şişli-Beşiktaş-Beyoğlu-Eminönü-ona Fatih-Topkapi-Zeytinburnu bağlantıları ile Eminönü-Edirnekapı ve Gaziosmanpaşa bağlantıları. Yok, o da ilgi görmez. "Oto"'lu bir şey olaydı! Aynı yıl Boğaziçi köprüsü yapımına, hemen ardından Renault ve Fiat marka "oto"mobillerin üretimine başlanır. Oh, artık herkeslerin "oto"su olacaktır.
O güzelliğine aldanma! Üzerinden geçmek, yürek, güç kuvvet, sabır ve ömür ister!

Bu şehrin ilk toplu taşımacılığı denizde pazar kayıkları ile başlamasına rağmen, vapur seferleri bile iptal edilir olur. Tek yatırım, arabalı, "oto"lu, olanınadır.

Netice itibari ile, bugün 1970 nüfusu kadar özel araç var İstanbul trafiğinde ve 60,000 kadar karayolu toplu taşıma aracı. İstanbul üzerinden taşımacılık yapan TIR sayısı kim bilir ne kadar?! O da yetmedi, gelen yıllık turist sayısı, İstanbul nüfusunu aştı. Gelen de uzunca kalıyor, malum tüm mega konut projeleri onlar hedefli yapılıyor. E bir de iş için gelip gidenler var! Bunaldım, yeminlen!

Neyse yolu yarıladık sayılır. Dayan Bikini!

Ama olmaz ki, bak işte buna çok sinirleniyorum! Emniyet şeridinden gitmiyor mu şu densiz birileri! Aslında, acil durumlar için ya o şerit; e benimkinden daha acil ne olabilir ki! Girsem mi? Ay yok, sonra polis çevirecek, anlat anlatabilirsen acil durum şeklini! Hayır, ağzımı bile açamıyorum ki, sadece düşünebiliyorum. Minimum harekette kalmam gerek. Ağzımı açmamla, tüm o sıkıntılar heba olacak gibi. 

Neyse az kaldı! Ha gayret!Ha bir de pek uyuyamadık bu hafta tabi. 3 litre bitirme işini geç saatlere bırakınca, gece boyunca yarı uykulu WC yolları... 
Gerçi, sabahları uyanmak için şahane oluyor. Yiyorsa, uykuya devam et. Seve seve fırlıyorsun yataktan.


Demek ki neymiş:
 1. Bir yerden çıkmadan, mutlaka son iş olarak WC'ye uğranacak.
 2. Öyle "bu maili de atayım, ondan sonra giderim" türlü risklere girilmeyecek. Yetişeceğim derken ayağın takılabilir, onu da geç, içeride sıra olabilir. Yanarsın.
 3. Trafiğe çıkmadan 1 saat öncesinde su içme bırakılacak. Öyle hayaller falan kurma, bu trafik hep aynı kalacak!
 4. Rahat bir uyku için 3 litreyi gün içine yaymakta fayda var. Hele sabah 1 litreyi bitirdin mi, gerisi şahanesiyle geliveriyor. Sonra gün içinde işten çıkmadan 1 saat öncesine kadar da 1,5 litre daha... Akşama sadece 0,5 litre bıraktın mı, gelsin mis gibi Zayıflatan Güzellik Uykusu.

 

Tüm bu sıkıntılara rağmen, ben artık ömrüm boyunca GÜNDE 3 litre SU içerim arkadaş!

 • Verdiği ENERJİ öyle böyle değil! Tüm üşengeçlikler gitti bitti! Önce yavaştan "şunu da mı yapsam", "şu işi de halledeyim" ile başlayıp, "oturmaktan sıkıldım, ayakta çalışayım" ve "ben şuraya bir koşu gidip geleyim"'ler ile devam edip, durum "yogamı özledim", "şu adımlarımı bitirivereyim"'e kadar geldi. Bu arada, bugünkü tüm bu çene düşüklüğüm de bundan. El dursa, çene durmuyor! :-) :-p

 • Beyne su gittiğinden, zihin açılıyor! Sağlıklı düşünebilme ve doğru karar verebilme gücü gittikçe yükseliyor! ODAKLANMA budur! O derece ki, "İçimdeki canlılığı sevdim ben! Canlılığma canlılık katacak yemeklerden kullanayım seçimimi!" kararları alınmaya başlanmıştır.


 • MOTİVASYON zirvede! Öyle ki, "2015'e girerim, ışıltılar içinde, deri deri!" alışverişine çıktım şahanesiyle! 36 bedenleri toplayıp aldığım gibi, girdim deneme kabinine. Tamam, biliyorum, farkındayım durumun. Ama arkadaş, bu kadar da olmaz ki! Çıkmıyor bunlar yukarı basenden! Allah'ım çıldıracağım! Yok! Patlayacak! Kan ter içinde kaldım! Bu kabinleri niye bu kadar dar yapıyorlar ki yani! Zıplasam! Oldu! Tamam! Da, en ufak harekette dikişler gidecek! Aynaya da bir baktım ki, ne olmuş bu benim bacaklara böyle!!! Sinirden dumanlar çıkıyor burnumdan! Ağladım ağlayacağım. Çıkarıp, fırlatıp atasım var, yok, şimdi de çıkmıyor ki üzerimden! Kaldı üstümde! Cinnet geçireceğim, birazdan. Yandım, su içeyim... Yırtmadan, patlatmadan, yavaşça çıkarmayı başardım! Atmadım! Satın aldım!

Boyfriend Kot: PULL&BEAR
Skinny Pants: H&M
Su'yun gücü ile, ben şimdi, "Anti-Aging Etkili Zayıflama Programı"'mı "10 Adımda Kış Günü Zayıflama Formülü"'m ile destekler ve "İncecik Bacaklar için Yoga"'ma başlarım!Yılın son günü, 31.12.2014, işe, tarzının hastası olduğumuz Vogue Paris'in Genel Yayın Yönetmeni Emmanuelle Alt şeklinde, deri pantolonum ile gider...


Emmanuelle AltEmmanuelle AltEmmanuelle Alt


Emmanuelle Alt


Emmanuelle AltGeceye de payetli skinny'm ile girerim.


MUTLU YILLAAAAAARRRRRRRR... :-))))))))12 yorum:

 1. Çok güzel bi yazı olmuş. Trafik konusunda da çok haklısın ama üç litre bana fazla geldi iki buçukta anlaşalım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam mutluluk, 2,5 olsun.. ;-))))
   Sonra 3'e geçeriz.. ;-))))
   Mucckkksssss..

   Sil
 2. Bikini ben de başladım 3 litre su olayına tabi tuvalet olayları gerçekten rahatsız edici oluyor özellikle geceleri bakalım belki bir kaç gün sonra ben de senin gibi pozitif bakabilirim bu olaya :) Bu arada müzik zevkine gerçekten bayılıyorum bence daha fazla müzik eklemelisin yazılarına :))

  YanıtlaSil
 3. Sen harikasın Bikini!! senin sayende öğrendiğim o kadar çok şey var ki say say bitmez.Senin sayende uyku düzenim, su içme düzenim oluştu.İyi ki varsınnn...Senin problemin belinde benimse maalesef basenlerimde :( 16 yaşındayım bel ölçüm 63, basenlerim ise dizlerimi birleştirip en geniş yerinden ölçtüğümde 85.Basenleri eritmenin püf noktası varsa lütfen bana yardım et.Şimdiden teşekkürler.. Seviliyorsun :**

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İncecik Bacaklar için Yoga tam sana göre sanki.. ;-)))))
   http://bikiniprojesi.blogspot.com.tr/2014/05/bikininin-incecik-bacaklar-yogas.html

   Sil
 4. Kimsenin şevkini kırmak istemem, eminim ki bir günü yarım litre suyla bitirmeye alışık metabolizmalar için 3 litre su içmek çok olumlu bir deşiklik olacaktır, sağlıklı bir kere. Ancak söylemeden geçemeyeceğim ki ben günde 5 litre su içiyorum, yazın daha da fazla. Herhangi bir amaçla değil, sürekli susadığım için içiyorum, kendimi bildim bileli de böyleyim, bu sağlıksız bir durumun belirtisi midir diye çok doktorlar gezdim ama her şey yolunda, sadece çok susuyorum. Ancak kilo almaya meyilli vücudum,sağlıksız cildim (kullanmadığım ilaç kalmadı) dökülen saçlarım ve yavaş işleyen metabolizmamla yazının tersi bir profil çizdiğim söylenebilir sanırım. Alkali su da denedim, sonuç aynı. Dilerim sizde sonuçlar daha farklı olur. Kolaylıklar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erinciğim, şöyle mi baksak: su içmesen daha mı fena olurdu acaba?! İyi ki böyle bir alışkanlığın var. Şahane derim.
   Şu yazıma da tüm link detayları ile bir baksan mı?
   http://bikiniprojesi.blogspot.com.tr/2014/05/incecik-olmann-11-altin-kural.html
   Sonra aklına takılan ne varsa sor, olur mu?
   Beni haberdar et, merak ederim.
   Çok sevgiler..

   Sil
  2. Çok teşekkürler
   Takipteyim
   Sevgiler.

   Sil
 5. Lütfen yorumlarımı gör :(

  YanıtlaSil
 6. Alkali diyetle ciftlesen bire bir yazilar.. Begendim bak simdi :)) ayrica saka suyu kullanmanda hosuma gitmedi degil hani ;) bendensin...

  YanıtlaSil

Oleyyyyyy..
En sevdiğim şey yorum almak! Zira, bunlarla besleniyorum! ;-)
Muckkksssss..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...