20 Nisan 2013 Cumartesi

Marilyn Monroe: Tüm zamanların en iyi Bikini vücudu


#1 Bikini Projesi ikonum, hepimizin ilahı, Kadın ve Kadınla ilgili her şeyin sembolü, Marilyn Monroe

Marilyn Monroe (Norma Jeane Mortenson; Haziran 1, 1926 – Ağustos 5, 1962)’nun günümüzün sıfır beden Hollywood ikonları Kate Moss, Victoria Beckham ve Miranda Kerr’i ardında bırakıp, ki onlar da canlarımız, ölümünün 50. yılında Debenhams tarafından tüm zamanların en iyi plaj vücudu seçilmesi (dailymail.co.uk) boşuna değil. O kum saati silueti, kendine olan olağanüstü güveni ve o masum içtenliği kim unutabilirdi?!!


Aşkları ve ölümü dışında MM ile ilgili yapılan en büyük spekülasyonlardan biri de vücudu. “Yok aslında kocaman şişko bir kadın” oluşundan, “Eh, pek de model olacak kız değil ya” yorumları hala sürüp gitmekte. Bence hepsi, kedinin uzanamadığı ciğere mundar deme tribi…

Marilyn Monroe ’nun vücut ölçüleri (marilynmonroepages.com):
Boy: 166,62 cm
Göğüs: 88,9 cm
Bel: 55,8 cm
Basen: 88,9 cm
Kilo: 53,5 kg

MM ‘in hizmetçisi Lena Pepitone’nun yazdığı kitap “Marilyn Monroe Confidential” ‘a göre, 1958 yılında “Some Like it Hot” çekimlerinde derin bir depresyona giren Marilyn 63 kilolara kadar çıktı (93.9 – 58.4 – 91.4). Yaşadığı bir diğer çocuk düşürme acısıydı bu! “Some Like it Hot” 1959 yılında 6 Akademi Ödülü adayı olup, Monroe performansı ile Golden Globe En İyi Aktris ödülünü aldı.Marilyn Monroe vücut ölçülerini nasıl koruyordu? (mirror.co.uk):
Süpermarket makbuzları, MM ‘in, meyve, sebze, protein ve sağlıklı karbonhidratlardan oluşan bir yemek alışkanlığı olduğunu gösteriyor. Ötesinde, kendi için yemek pişirdiği de bilinen gerçeklerden.


Sabah erken saatlerde kalkıp, L.A. sokaklarında sıkı bir yürüyüş sonrası, hafif ağırlıklarla çalışırdı.

Dans etmek, onun en büyük tutkusu ve eğlencesiydi.

5 yorum:

 1. Blogunuzu 2. kez silip süpürüşümde , bu yazıyı daha önce nasıl görmediğime şaşırdım! Yazacaklarımı yanlış anlamanızı hiç istemem , keza sizin büyük takipçinizim. Ama bu yazanlar gerçekten saçma. MM ki , balık etli hatun olarak bilinen bir kadındır. Ki fotoğrafların çoğunda görebileceğiniz gibi (5. fotoğraf tabii ki hariç ama özellikle 10. fotoğraf.) bu balık et sadece kalça ve göğüs olarak değil göbek olarak da kendini göstermiştir. O bele 58 cm. demek saçmalıktır , zira o belin 58 cm. olması da imkansızdır. Ha bunların hepsini büyük bir MM hayranı olarak söylüyorum.
  - Gizem Sarı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımmm Gizemciimmmm..
   Hiç yanlış anlar mıyım?!
   Yazımdaki not şöyle keza:
   "Aşkları ve ölümü dışında MM ile ilgili yapılan en büyük spekülasyonlardan biri de vücudu. “Yok aslında kocaman şişko bir kadın” oluşundan, “Eh, pek de model olacak kız değil ya” yorumları hala sürüp gitmekte."
   Bizleri böyle konuşturmaya devam edecek bu müthiş hatun.. ;-))))
   Çooooooookkkk öptüüümmmm..

   Sil
  2. gizem ciğim sendemi onlardansın o kadınıbire bir gördünmü sadece fotoğraflardan ve haberlerden tanıyorsun ben yakından görmedim ama fotoğrafları iyibir şekildeinceleyin ce söylenilen iltifatların az bile geldiğini gördüm umarım sende biraz bilgi sahibi olduktan snra iyi bir yorumm yaparsın pardon doğru bir yorum yaparsın

   Sil
 2. gerçekten ben tam bir MM hayranıyım her yıl 1 haziranda kendi kendime bir şeyler yapıp kutlarım 5 ağustosda ise yas tutarım. hala onun isminin böyle güzel bir şekilde anılması beni çok mutlu ediyor onu çok seviyorum birde bu bilgilere nereden vardınız söyler misiniz???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili MM hayranı, bulduğum bilgilerin kaynaklarını yazı içinde belirttim. Üzerlerine gelince de tıklarsan, kaynağın web sayfasına da ulaşabilirsin.
   Çok sevgiler.. <3

   Sil

Oleyyyyyy..
En sevdiğim şey yorum almak! Zira, bunlarla besleniyorum! ;-)
Muckkksssss..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...